5 Essential Elements For Суспільство
5 Essential Elements For Суспільство
Blog Article
В той же час, соціологічне розуміння потребує порівняння різних суспільств у деяких певних аспектах, а такі порівняння дають можливість знайти дещо спільне між різними суспільствами. І в цій лекції ми розглянемо дві головні теми.
Тому можна визначити суспільство (соціум) як об’єднання людей, засноване
соціально – люди тісно пов’язані різними видами діяльності;
Одна й та ж сама ділянка землі за цією технологією може оброблятись майже постійно, тому стають можливими постійні поселення. Застосування робочої скоту, що тягне плуг, робить одного робітника набагато більш продуктивним, ніж кілька городників. В результаті великі поля заміняють на маленькі ділянки, загальний вихід продукції значно збільшується і з`являється можливість для більшого додаткового продукту.
Людина вчиться спілкуватися, слідувати соціальним нормам і відтворювати свій рід
У широкому сенсі це все населення планети Земля в його минулому, сьогоденні і майбутньому.
Проявились серйозні суперечки між елементами цієї системи, двома основними елементами – соціальними інститутами та системою класів, шарів та функціональних одиниць цих груп. Соціальна структура – це структура соціальних груп та інститутів, що взаємопов’язуються та взаємодіють. Характеризується сукупністю соціальних класів (класи, трудові колективи, групи, шари, сукупність соціальних, демографічних, професійних, кваліфікаційних, територіальних, етнічних спільнот), що пов’язані відносно стійкими зв’язками click here між собою.
Альтернативність розвитку, тобто наявність декількох можливих варіантів. При цьому чітко визначити, чим керується суспільство при виборі шляху, часто неможливо.
суспільства може тільки державна організація. Держава виникає як соціальний інститут, покликаний
(так назвав цій процес відомий англійській археолог ХХ століття Гордон Чайлд). Перший етап неолітичної революції - перехід до городництва.
Однак сучасний стан суспільства, людини і довкілля доводить наукову неспроможність абсолютного протиставлення суспільства і природи, ресурси якої не безмежні.
Дослідники намагалися проаналізувати поняття “революція”, “демократія” тощо.
Суспільством у вузькому сенсі вважається соціально-економічний і політичний етап розвитку держави (наприклад, капіталістичне суспільство).
Таким чином, суспільства, чия технологія прожиття базувалася на сільському господарстві, мали набагато складнішу соціальну структуру та культуру, ніж будь-яке з менш розвинених типів суспільства. В аграрних суспільствах збільшується кількість статусів і соціальних ролей, зросла чисельність населення, розбудувалися міста, з`являються нові соціальні інституції, відбувалося розмежування на соціальні класи, надбання культури стали більш різноманітними.